Jak wybrać stoły do masażu?

Written by
Categories: zdrowie

Stoły terapeutyczne są zaprojektowane umyślnie dla terapeutów i masażystów w celu leczenia i masowania pacjentów. Funkcje, jakie trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie stołu terapeutycznego omówione są poniżej.

Jak wybrać stoły do masażu oraz terapii rehabilitacyjnej? Przeznaczenie.

Wiele stołów zabiegowych opracowano z myślą o różnych praktykach oraz tak samo jak wiele stołów jest budowanych i opracowanych z dedykacją dla praktycznych praktyk terapeutycznych! W większości przypadków stoły do masażu to te, jakie czasem spełniają dwoiste funkcje. Własnością wspólną tych stołów jest to, że są one podzielone na części, co umożliwia ustawienie trafnej pozycji pacjenta w określonych procedurach i indywidualne masowanie indywidualnych rewirów układu nerwowego oraz mięśniowego.

Dla masażystów oraz ich pacjentów znaczącym elementem stołu jest gruba, praktyczna wyściółka. Grubsze wyściółki zapewniają pacjentom wygodniejsze i bardziej zrelaksowane okoliczności w trakcie masażu i rehabilitacje, a też są odporne na głębokie naciski wywierane podczas masażu. Należałoby także postawić na te, które mają dodatkową podpórkę na głowę.

Masaż leczniczy dla kobiet w ciąży jest bardzo przydatną specjalizacją. Masaż może złagodzić poszczególne bóle i sztywność mięśni, reprezentatywne dla ciąży. Dostępne są odpowiednie stoły z zagłębionymi obszarami, które są w stanie pomieścić powiększone piersi oraz brzuch kobiety w ciąży, gwarantując totalną wygodę.

Stoły do fizykoterapii i rehabilitacji sportowej są zazwyczaj znacznie bardziej płaskie oraz mniej gęsto wyściełane aniżeli sztampowe stoły do masażu. W przypadku tych stołów skupiamy się mniej na komforcie, a znacznie bardziej na umożliwieniu terapeucie funkcjonalnej manipulacji ciałem i zapewnieniu pacjentowi wykonywania dogłębnych ruchów terapeutycznych, o jakie fachowiec poprosi.

Dogodna przestrzeń: model naścienny czy wolnostojący?

Jeśli przestrzeń w gabinecie jest ograniczona, masz prawo rozważyć zamontowany na ścianie stół terapeutyczny. Stoły te obracają się w górę bądź w dół, kiedy nie są używane, dzięki czemu osiągalne jest znacznie więcej miejsca.